Preventivní program

Naše služby

Prevence veškerých onemocnění je velmi důležitá oblast veterinární medicíny. Základem jsou pravidelné kontroly alespoň jednou ročně. U seniorů a pacientů s aktivním onemocněním doporučujeme kontroly minimálně jednou za půl roku.

Návštěva v rámci preventivní prohlídky zahrnuje konzultaci o celkovém zdravotním stavu zvířátka s majitelem. Jeho návyky, projevy, kondice. Dále posuzujeme výživový stav, stav chrupu, srsti, uší a drápků. Následuje důkladné klinické vyšetření, vyšetření krve, moči a případně trusu.

Biochemické vyšetření krve nám umožní posoudit stav vnitřních orgánů, zejména jater a ledvin, jejichž funkce může být narušena dlouho před výskytem klinických příznaků. Díky tomu jsme schopni včas odhalit počínající onemocnění. Další vyšetření se provádí individuálně a jedná se o rozšířené vyšetření krve - stanovení dalších biochemických parametrů, krevního obrazu, hladiny různých hormonů, nejčastěji štítné žlázy a alergo diagnostika. U některých pacientů, zejména kardiaků, je důležité doplnit prohlídku kontrolním rentgenologickým vyšetřením, případně sonografickým a EKG vyšetřením.

Preventivní program dále zahrnuje pravidelnou revakcinaci proti vzteklině a jiným infekčním onemocněním, podání antiparazitárních preparátů proti vnitřním a vnějším parazitům, úpravu drápků, ošetření uší, popř. análních váčků.

Pravidelné preventivní prohlídky jsou investicí do Vašeho mazlíčka, která se Vám určitě vyplatí. Díky nim jsme schopni odhalit včas skrytá onemocnění a můžeme je začít řešit ještě dříve, než se vyvine výrazné postižení orgánů a následné klinické obtíže.

Pohotovost

+420 576 776 288
+420 604 477 659

Ordinační hodiny

Po, Stř, Pá: 12:00 - 16:00

Út, Čt: 10:00 - 18:00

So, Ne: 13:00 - 14:00

Royal Canin

Fortify

Kde nás najdete

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů