Pozor! Od 1. 6. měníme provozní dobu!Aktuální dobu naleznete zde

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Koupele proti línání

Dermatologie

Poruchy línání a růstu srsti představují velmi častý problém, který trápí spoustu majitelů psů, koček, fretek a dalších zvířat se srstí. Vzhledem k tomu, že línání je přirozeným procesem obnovy srsti, je mnohdy těžké vyhodnotit, zda se jedná o normální záležitost nebo o poruchu. Také je velmi těžké stanovit hranici mezi přirozeným a nadměrným línáním. I přesto, že se jedná o fyziologické línání, chlupy v bytě jsou majitelům na obtíž a chtějí tuto situaci nějak řešit nebo alespoň trochu omezit.

Fyziologické (přirozené) línání nastupuje sezónně a je ovlivněno především délkou světelného dne a nepatrně i teplotou. Dochází k němu 2krát do roka. Na jaře se zvířata zbavují zimní srsti a na podzim se touto zimní srstí opět vybavují. Línání v mírné formě probíhá celoročně, souvisí to s růstovým cyklem chlupů, jehož fyziologická délka trvá přibližně 1 měsíc. Fyziologické línání je nejvýraznější u přírodních plemen se střední srsti, která obsahuje podsadu a tzv. chmýří. Do této kategorie patří ovčáci, teriéři a některé kočky (evropské, britské a ostatní kočky s podsadou). Zvířata žijící celoročně v bytě mívají sezónní línání méně výrazné, zato línají průběžně celý rok ve zvýšené míře.

Za patologické (nepřirozené) línání se odborně považuje jen takové línání, které vede k tvorbě lysých ložisek. K tomuto problému je třeba odborný přístup veterináře. To znamená, že pokud srst vypadává, byť v nadměrné míře, a přitom bez problémů rychle roste nová a netvoří se přitom lysiny, nejedná se o poruchu ani o kožní onemocnění.

Nadměrné línání je pojem, který lze těžko odborně definovat ale z laického a chovatelského hlediska je to problém, který se dá ovlivnit kvalitní výživou, kvalitní péčí o kůži a srst, která spočívá v používání speciálních šamponů proti línání, výživných kondicionérů, doplňků výživy (s obsahem zinku, biotinu a esenciálních mastných kyselin) a v pravidelném vyčesávání.

 

Od 1. 5. 2022
NESLOUŽÍME POHOTOVOSTNÍ SLUŽBY

Využijte pohotovost na VFU
Brno, Palackého 1, Brno www.vfu.cz

Změna provozní doby

máme otevřeno pouze v tyto dny:

pondělí: 12 – 16
středa:   12 – 16
pátek:    12 – 16
neděle:  13 – 14

Royal Canin

Fortify

Kde nás najdete